Zmysł węchu i aromaterapia

zmysł węchu i aromaterapia

Z naszych pięciu głównych zmysłów zdecydowanie niedoceniamy i niedostatecznie wykorzystujemy zmysł węchu. Prawda jest taka, że ​​nasz zmysł węchu jest tak potężny i dynamiczny, że wykorzystując go, możemy wpłynąć na nasze odczucia i nastrój.

Nasz zmysł węchu jest potężny

Zapachy mają nad nami często niezrozumianą władzę, która może nas przenieść na wielkie odległości. Wystarczy aromat, który zacznie nas stymulować, zmusi nas do działania. Zapach jedzenia, zapach dymu lub określonej substancji chemicznej może zmienić stan naszego umysłu. Może być zarówno satysfakcjonujący, jak i niszczycielski.

Zmysł węchu jest powiązany z naszymi emocjami

Zapach świeżo upieczonego chleba może nas skłonić do kupowania lub jedzenia, a zapach róż i lilii może nas zachęcić do kochania, okazywania przebaczenia lub życzliwości. Wszystko to może głęboko poruszyć nas emocjonalnie i fizycznie. To jest moc aromaterapii. Wiele roślin, drzew i kwiatów posiada naturalną zdolność zwalczania chorób, leczenia ran i wzmacniania pewnych mechanizmów fizycznych.

Jak mogą nam pomóc olejki eteryczne?

Stosowanie olejków eterycznych ma niezwykle pozytywny wpływ na codzienne życie i ogólny poziom samopoczucia. Poznaj korzyści, jakie aromaterapia Ci oferuje. Zapraszamy do przyłączenia się do nas. Poznaj, co natura przygotowała dla Ciebie. Poznaj nasze organiczne olejki eteryczne oraz wyjątkowe dyfuzory. Dzięki nim doświadczysz niesamowitego działania aromaterapii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.