Olejki eteryczne a medytacja.

W naszym gorączkowym, współczesnym życiu medytacja jest ważniejsza niż kiedykolwiek. Medytacja pomaga uspokoić umysł, skupić energię i promować zdrową, pozytywną kontemplację. Jednak przy wszystkich stresach i rozproszeniach w naszym życiu może być trudno nie tylko rozpocząć rutynową medytację, ale także skupić się na tyle, aby uzyskać wszystkie niesamowite korzyści. Pomóc mogą olejki eteryczne. Olejki eteryczne mogą wzmocnić doznania medytacyjne, sprzyjać relaksowi i zachęcać do duchowej otwartości. Używając olejków eterycznych podczas medytacji, możesz uzyskać klarowność i spokój ducha, których wszyscy potrzebujemy w tych gorączkowych czasach.

Jak używać olejków eterycznych podczas medytacji

Podczas medytacji możesz używać olejków eterycznych na dwa różne sposoby. Pierwsza polega na rozproszeniu oleju w powietrzu za pomocą niezbędna dyfuzor oleju promowanie inhalacji aromaterapeutycznych. Podczas medytacji inhalacja aromaterapeutyczna może pomóc pobudzić zmysły, sprzyjać relaksowi i stworzyć atmosferę otoczenia, dzięki której możesz naprawdę się skupić. Drugi polega na bezpośrednim nałożeniu olejków eterycznych na skórę. Podczas medytacji można to zrobić na kilka sposobów. Możesz nałożyć olejek eteryczny na obolałe miejsca, które mogą rozpraszać twój umysł, możesz nałożyć go na dłonie w celu samodzielnej inhalacji lub możesz nałożyć go na punkty tętna, aby szybko dotrzeć do wybranych obszarów. Zatem sposób włączenia olejków eterycznych do medytacji zależy wyłącznie od tego, co chcesz osiągnąć.

Najlepsze  Olejki eteryczne Do medytacji

Jest tak wiele niesamowitych olejków eterycznych, które mogą pomóc w prowadzeniu medytacji. Oto niektóre z naszych zaleceń:

Sandałowy:  Drzewo sandałowe to prawdopodobnie najlepszy olejek eteryczny do medytacji. Jest niezwykle oczyszczający i może przełamać negatywne myśli i stres, które zaciemniają twój umysł. Jeśli doświadczasz wewnętrznego hałasu i zajętego umysłu, który odbiera twoją zdolność skupienia się, relaksu i medytacji, drzewo sandałowe może pomóc uzyskać wewnętrzny spokój. Olejek powoduje hipotensje, czyli obniżenie ciśnienia krwi, dzięki czemu można również fizycznie zrelaksować się podczas medytacji.

Szałwia:  Szałwia jest używana przez kultury na całym świecie od tysięcy lat do usuwania negatywnych energii z kosmosu. Używanie szałwii podczas medytacji może oczyścić pomieszczenie z wszelkich negatywnych energii, które mogą wpływać i odwracać uwagę umysłu od skupienia. Szałwia muszkatołowa jest również środkiem przeciwdepresyjnym, więc może poprawić nastrój, zapewniając pozytywne doświadczenia medytacyjne.

Kadzidło:  Kadzidło to najsilniejszy olejek eteryczny dla ducha. Promuje ugruntowanie, równowagę i otwartość. Kadzidło może pomóc Ci połączyć się z twoim duchowym ja. Kadzidło może również pomóc ustabilizować czakrę korzeni, dzięki czemu energia może przepływać przez czakry. Kadzidło ma również wiele holistycznych korzyści. Może pomóc zmniejszyć ból i stany zapalne, złagodzić stres i udrożnić przewody nosowe. Wszystkie te rzeczy mogą rozpraszać cię podczas medytacji, więc jest to wspaniały olej do włączenia do medytacji dla zdrowia twojego umysłu, ciała i ducha.

Lawenda:  Lawenda działa przeciwlękowo, przeciwdepresyjnie i rozluźniająco. Lawenda jest jednym z najlepszych olejków eterycznych do medytacji, ponieważ jej właściwości uspokajające mogą wprowadzić umysł w odpowiednią oprawę, aby osiągnąć klarowność i oświecenie podczas medytacji. Pomaga również ustabilizować i uspokoić Cię, więc jeśli masz niespokojną sesję medytacji, możesz zrównoważyć siebie i naprawdę się skupić.

Eukaliptus:  Medytacja wymaga skupienia się i kontrolowania oddechu. Jednak jeśli twoje drogi oddechowe są zablokowane lub zaognione, będziesz miał trudności z osiągnięciem stanu medytacji. Eukaliptus ma działanie wykrztuśne i może pomóc w udrożnieniu dróg oddechowych i złagodzeniu ucisku w klatce piersiowej, umożliwiając głęboki i stabilny oddech.

Neroli:  Neroli to niezwykle przemieniający duchowo olejek eteryczny. Używany podczas medytacji może pomóc w promowaniu miłości własnej i akceptacji, zmniejszeniu lęków i zainspirowaniu kreatywności. W organizmie Neroli zmniejsza ból i stany zapalne, obniża ciśnienie krwi i poziom kortyzolu oraz działa przeciwdrgawkowo. Skupiające duchowe i fizyczne efekty neroli mają głęboki wpływ na medytację i mogą pomóc Ci osiągnąć uważność, jasność i wewnętrzny spokój.

Włączenie olejków eterycznych do rutyny medytacji może pomóc skupić się i skoncentrować umysł. Może również oczyścić negatywne energie i uspokoić umysł, który odciąga Cię od osiągnięcia uważności i oświecenia. Olejki eteryczne mogą również pomóc uspokoić Twoje ciało. Olejki eteryczne to naprawdę niesamowity sposób na wzbogacenie doświadczeń medytacyjnych. Jeśli jednak używasz olejków eterycznych do medytacji, musisz upewnić się, że używasz tylko olejków najwyższej jakości, w przeciwnym razie nie uzyskasz pełnych korzyści terapeutycznych. Olejki eteryczne Organic Aromas są w 100% czyste, terapeutyczne i pochodzą wyłącznie z najlepszych źródeł. Są więc idealne do medytacji. Plus z naszą wspaniałą, ręcznie rzeźbione dyfuzory, możesz uczynić każdą przestrzeń idealną do medytacji. Jeśli więc chcesz poprawić swoją medytację, sprawdź nasze niesamowite produkty.

2 thoughts on “Olejki eteryczne a medytacja.

  1. MarNo says:

    Z muzyką lub w ciszy, w murach domu czy w otoczeniu natury, siedząc, a może leżąc. Każdy medytuje po swojemu, dla każdego to inny rytuał, ale jeżeli każdy z nich połączymy z olejkami eterycznymi, medytacja nabiera zupełnie nowego wymiaru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *