Olejki eteryczne a medytacja.

Olejki eteryczne a medytacja
W naszym gorączkowym, współczesnym życiu medytacja jest ważniejsza niż kiedykolwiek. Medytacja pomaga uspokoić umysł, skupić energię i promować zdrową, pozytywną kontemplację. Jednak przy wszystkich stresach i rozproszeniach w naszym życiu może być trudno nie tylko rozpocząć rutynową medytację, ale także skupić się na tyle, aby uzyskać wszystkie niesamowite korzyści. Pomóc mogą olejki eteryczne. Olejki eteryczne mogą wzmocnić doznania medytacyjne, sprzyjać relaksowi i zachęcać do duchowej otwartości. Używając olejków eterycznych podczas medytacji, możesz uzyskać klarowność i spokój ducha, których wszyscy potrzebujemy w tych gorączkowych czasach.

Jak używać olejków eterycznych podczas medytacji

Podczas medytacji możesz używać olejków eterycznych na dwa różne sposoby. Pierwsza polega na rozproszeniu oleju w powietrzu za pomocą niezbędna dyfuzor oleju promowanie inhalacji aromaterapeutycznych. Podczas medytacji inhalacja aromaterapeutyczna może pomóc pobudzić zmysły, sprzyjać relaksowi i stworzyć atmosferę otoczenia, dzięki której możesz naprawdę się skupić. Drugi polega na bezpośrednim nałożeniu olejków eterycznych na skórę. Podczas medytacji można to zrobić na kilka sposobów. Możesz nałożyć olejek eteryczny na obolałe miejsca, które mogą rozpraszać twój umysł, możesz nałożyć go na dłonie w celu samodzielnej inhalacji lub możesz nałożyć go na punkty tętna, aby szybko dotrzeć do wybranych obszarów. Zatem sposób włączenia olejków eterycznych do medytacji zależy wyłącznie od tego, co chcesz osiągnąć.

Najlepsze  Olejki eteryczne Do medytacji

Jest tak wiele niesamowitych olejków eterycznych, które mogą pomóc w prowadzeniu medytacji. Oto niektóre z naszych zaleceń:

Sandałowy:  Drzewo sandałowe to prawdopodobnie najlepszy olejek eteryczny do medytacji. Jest niezwykle oczyszczający i może przełamać negatywne myśli i stres, które zaciemniają twój umysł. Jeśli doświadczasz wewnętrznego hałasu i zajętego umysłu, który odbiera twoją zdolność skupienia się, relaksu i medytacji, drzewo sandałowe może pomóc uzyskać wewnętrzny spokój. Olejek powoduje hipotensje, czyli obniżenie ciśnienia krwi, dzięki czemu można również fizycznie zrelaksować się podczas medytacji.

Szałwia:  Szałwia jest używana przez kultury na całym świecie od tysięcy lat do usuwania negatywnych energii z kosmosu. Używanie szałwii podczas medytacji może oczyścić pomieszczenie z wszelkich negatywnych energii, które mogą wpływać i odwracać uwagę umysłu od skupienia. Szałwia muszkatołowa jest również środkiem przeciwdepresyjnym, więc może poprawić nastrój, zapewniając pozytywne doświadczenia medytacyjne.

Kadzidło:  Kadzidło to najsilniejszy olejek eteryczny dla ducha. Promuje ugruntowanie, równowagę i otwartość. Kadzidło może pomóc Ci połączyć się z twoim duchowym ja. Kadzidło może również pomóc ustabilizować czakrę korzeni, dzięki czemu energia może przepływać przez czakry. Kadzidło ma również wiele holistycznych korzyści. Może pomóc zmniejszyć ból i stany zapalne, złagodzić stres i udrożnić przewody nosowe. Wszystkie te rzeczy mogą rozpraszać cię podczas medytacji, więc jest to wspaniały olej do włączenia do medytacji dla zdrowia twojego umysłu, ciała i ducha.

Lawenda:  Lawenda działa przeciwlękowo, przeciwdepresyjnie i rozluźniająco. Lawenda jest jednym z najlepszych olejków eterycznych do medytacji, ponieważ jej właściwości uspokajające mogą wprowadzić umysł w odpowiednią oprawę, aby osiągnąć klarowność i oświecenie podczas medytacji. Pomaga również ustabilizować i uspokoić Cię, więc jeśli masz niespokojną sesję medytacji, możesz zrównoważyć siebie i naprawdę się skupić.

Eukaliptus:  Medytacja wymaga skupienia się i kontrolowania oddechu. Jednak jeśli twoje drogi oddechowe są zablokowane lub zaognione, będziesz miał trudności z osiągnięciem stanu medytacji. Eukaliptus ma działanie wykrztuśne i może pomóc w udrożnieniu dróg oddechowych i złagodzeniu ucisku w klatce piersiowej, umożliwiając głęboki i stabilny oddech.

Neroli:  Neroli to niezwykle przemieniający duchowo olejek eteryczny. Używany podczas medytacji może pomóc w promowaniu miłości własnej i akceptacji, zmniejszeniu lęków i zainspirowaniu kreatywności. W organizmie Neroli zmniejsza ból i stany zapalne, obniża ciśnienie krwi i poziom kortyzolu oraz działa przeciwdrgawkowo. Skupiające duchowe i fizyczne efekty neroli mają głęboki wpływ na medytację i mogą pomóc Ci osiągnąć uważność, jasność i wewnętrzny spokój.

Włączenie olejków eterycznych do rutyny medytacji może pomóc skupić się i skoncentrować umysł. Może również oczyścić negatywne energie i uspokoić umysł, który odciąga Cię od osiągnięcia uważności i oświecenia. Olejki eteryczne mogą również pomóc uspokoić Twoje ciało. Olejki eteryczne to naprawdę niesamowity sposób na wzbogacenie doświadczeń medytacyjnych. Jeśli jednak używasz olejków eterycznych do medytacji, musisz upewnić się, że używasz tylko olejków najwyższej jakości, w przeciwnym razie nie uzyskasz pełnych korzyści terapeutycznych. Olejki eteryczne Organic Aromas są w 100% czyste, terapeutyczne i pochodzą wyłącznie z najlepszych źródeł. Są więc idealne do medytacji. Plus z naszą wspaniałą, ręcznie rzeźbione dyfuzory, możesz uczynić każdą przestrzeń idealną do medytacji. Jeśli więc chcesz poprawić swoją medytację, sprawdź nasze niesamowite produkty.

33 thoughts on “Olejki eteryczne a medytacja.

 1. MarNo says:

  Z muzyką lub w ciszy, w murach domu czy w otoczeniu natury, siedząc, a może leżąc. Każdy medytuje po swojemu, dla każdego to inny rytuał, ale jeżeli każdy z nich połączymy z olejkami eterycznymi, medytacja nabiera zupełnie nowego wymiaru.

 2. AdriannaT says:

  Ostatnio zaczęłam ćwiczyć oddechy w towarzystwie olejku eukaliptusowego i rzeczywiście widzę poprawę, jeśli chodzi o pracę układu oddechowego. Do medytacji lubię stosować olejku cynamonowego, wspaniale poprawia nastrój!

 3. chemia.kobiecosci says:

  Kadzidłowiec! Od razu przenoszę się w strefę wyciszenia. Bardzo chcę też poznać olejek z sandałowca, marzy mi się od jakiegoś czasu.

 4. Dagmara says:

  Nie wyobrażam sobie medytacji bez olejków eterycznych, a medytuję już od kilku lat. Najczęściej towarzyszy mi eukaliptus, lawenda i szałwia, ale właśnie zainspirowaliście mnie do wypróbowania drzewa sandałowego – dzięki!

 5. Jusi says:

  Ojej, mózg dosłownie odpływa jak zamykasz oczy, wyciszasz się i ‘wciągasz’ rześkie powietrze przepełnione cudownym zapachem ulubionego olejku.
  Tym bardziej jak się jest mamą trzech aniołków, w niedużym odstępie wiekowym, którzy są równie wymagający co dziadek na bazarze przy wyborze odpowiedniego ogórka :)) Ja uwielbiam drzewo sandałowe Albo olejek pomarańczowy. Każdy powinien spróbować takiego oczyszczania głowy na wieczór, w ciszy. Stres to choroba XXI wieku, dlatego taki moment dla siebie z olejkiem to chociaż minimalna pomoc w odzyskaniu tej stabilności umysłowej po ciężkim dniu.

 6. Weronika says:

  Zapachy przywołują wspomnienia, odprężają i łagodzą stres. Mogą stać się nieocenionym wsparciem dla psychicznej równowagi. Zapach ma siłę. Zauważyłam, że kierując uwagę do wnętrza, wyostrzam zmysły, dlatego dzięki medytacji mój węch stał się bardziej wyczulony. Uwielbiam otulać się zapachem lawendy. Zaczynam być wtedy uważna na wszelkie budzące się doznania emocje. Odnajduję przestrzeń pełną spokoju wewnątrz samej siebie.

 7. Zabka91 says:

  Ćwiczę oddech każdego dnia – szczególnie przed porodem -niezawodny w tej kwestii jest olejek lawendowy – delikatny aromat a przede wszystkim nieszkodliwy w ciąży, polecam medytacje wszystkim przyszłym mamom z pomocą aromaterapii

 8. Edyta says:

  Będę nudna – dla mnie wygrywa lawenda 🙂 Niestety kupowałam dyfuzor jak Organic Aromas jeszcze nie było w Polsce i musiałam zdecydować się na innego producenta. W związku z tym – pomimo podobnej ceny – mój dyfuzor bardzo głośno pracuje i do medytacji się po prostu nie nadaje 🙁 Pozostaje tylko rozpylić olejek przed medytacją i wyłączyć denerwujące urządzenie 😀 Dyfuzor od Organic Aromas pozostaje na razie na liście marzeń, ale mam nadzieję, że kiedyś uda mi się to marzenie spełnić 🙂

 9. alexoxo.aoi says:

  Od pewnego czasu w pracy bardzo chętnie wykorzystuję Aromatoterapię w Sali Doświadczania Świata. Przyciemnione pomieszczenie w towarzystwie relaksacyjnej muzyki i rozluźniających olejków eterycznych potrafi zdziałać cuda nie tylko dla Uczestników moich warsztatów zajęciowych, ale także i na mnie, co pozytywnie przekłada się na moją efektywność i produktywność ( zdecydowanie jestem za wprowadzeniem do miejsc pracy miejsc przeznaczonych na relaksację w towarzystwie olejków eterycznych i spokojnej muzyki : ten rodzaj odpoczynku bardzo dobrze wpływa na samopoczucie pracownika, a w konsekwencji jego pracę). Zazwyczaj sięgam po lawendę, bo skutecznie wycisza nawet pobudliwe charaktery, ale po przeczytaniu tego artykułu czuję ochotę na wypróbowanie olejku Neroli ! Koniecznie trafi na moją listę 🙂

 10. algra7 says:

  To fantastyczne, że olejki eteryczne oprócz łagodzenia objawów przeróżnych dolegliwości, mogą pomóc się po prostu (albo aż!) wyciszyć i zrelaksować.

 11. Marta says:

  Bardzo interesujący artykuł. Spośród wymienionych olejków używałam lawendy i eukaliptusa. Mam bardzo pozytywne wrażenia. Lubię też zapach szałwii i to właśnie będzie mój kolejny olejek do wypróbowania.

 12. Joanna says:

  W coraz szybszym stylu życia ciężko jest skupić się na chwili obecnej i opanować swoje myśli. Dodając do medytacji zmysł węchu, dzięki olejkom eterycznym jest wspaniałym pomysłem, ponieważ łączy przyjemne z pożytecznym. Można skupić się na pięknym zapachu, który jednocześnie ma właściwości relaksacyjne, jak dla mnie bomba 🙂

 13. Kowalik says:

  Olejek szałwiowy jest fantastyczny i pachnie na prawdę pięknie. Moja ulubiona jest jednak lawenda, idealna do medytacji, relaksu i na dobry sen.

 14. ane says:

  Muszę przyznać, że to bardzo ciekawy zbieg okoliczności, że trafiłam na tą stronę. Ostatnio bardzo dużo osób podkreśla fakt mojego intensywnego, wiecznie w biegu i jak bardzo stresującego życia. Nie brałam nigdy pod uwagę, że olejki mogą mieć tak ciekawe właściwości. Chętnie zostanę na dłużej z artykułami i spróbuję medytacji z cudnymi zapachami. Odezwę się jak będę mieć pierwsze efekty.

 15. Nat123 says:

  Niezwykle ciekawy artykuł. Od jakiegoś czasu uprawiam jogę i medytuję, aby właśnie móc wyciszyć swoje emocje i by zrelaksować ciało. Niestety dzisiejsze tempo życia i hałas bardzo niekorzystnie wpływają na nasze zdrowie i samopoczucie. Myślę, że w podanych olejków wybrałabym lawendę. Dlaczego? Ponieważ lawenda oczyszcza umysł z negatywnych emocji, uspokaja i nadaje medytacji zupełnie inny kierunek. Poza tym lawenda często stosowana jest w pomieszczeniach, gdzie śpimy, by sen był głębszy i spokojniejszy. Naprawdę fantastyczna sprawa!

 16. Natealia says:

  Miałam mnóstwo podejść do medytacji, jednak zawsze czułam pewien niedosyt. Często miałam problemy ze skupieniem się na tym, że to jest czas dla mnie, aby się odprężyć i uciec umysłem od tego pędzącego świata. Nie zdawałam sobie sprawy, że olejki eteryczne mają tak wiele zastosowań i z pewnością pomogą mi w pełnej medytacji. Cenię sobie zdrowie- zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Zdecyduję się zdecydowanie na pomoc któregoś z olejków do mojej medytacji. Tyle różnych olejków może mi pomóc, ale zdecyduję się na szałwię lub kadzidło. Cieszę się, że przeczytałam ten artykuł, ponieważ otworzył mi oczy na wielozadaniowość i wszechstronność olejków eterycznych!

 17. Malwina1989 says:

  Medytacji nigdy nie próbowałam. Być może wraz z rozpoczęciem terapii z olejkami zdecyduję się na medytację. Artykuł wskazał jakich olejków warto użyć w różnych stanach/sytuacjach/potrzebach.

 18. Laura says:

  Uwielbiam medytować i nie wyobrażam sobie medytacji bez olejków. Zapachy są bardzo delikatne i pięknie można się przenieść dzięki nim w różne miejsca (oczywiście, nie przez teleportacje :D). Artkuł super opisuje i doradza jaki i olejek najlepiej i kiedy użyć. Każdemu polecam!

 19. MartaŁ says:

  Z ciekawością przeczytałam jakie inne olejki poza lawendą sprzyjają medytacji. Chciałabym wrócić do medytacji bo czuję jak pomagają mi się wyciszyć, nabrać dystansu, zadbać o siebie. Czasem brakowało konsekwencji i czasu by medytować na co dzień jednak wierzę, że z pomocą olejków medytacja może być pełniejsza i przyjemniejsza wraz z otuleniem zapachem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.