Jesień nadchodzi! zapobiegaj grypie i przeziębieniom używając olejki eteryczne

Uwaga : jesień! Czas dużych i gwałtownych wahań temperatury oraz niespodziewanych deszczy. Zaczynasz to czuć. Jesteś osłabiony i zmęczony: podejrzane mrowienie w gardle, dokuczliwy ból głowy i zatkany nos. Sięgasz po apteczkę z nadzieją, że złagodzisz atak przeziębienia lub grypy. Problem polega na tym, że leki chemiczne mogą tylko tłumić pojawiające się objawy, ale nie mogą zrobić nic, aby im zapobiec, skrócić czas ich trwania, czy wzmocnić Twoją odporność.

Olejki eteryczne w walce z grypą i przeziębieniem

Powinieneś wiedzieć, że istnieją sprawdzone sposoby wykorzystujące olejki eteryczne, aby powstrzymać pojawiające się objawy choroby. Chcemy podzielić się nimi z Tobą. Poznaj nasz jesienny plan działania.

1. Stosuj intensywną prewencję

Środowisko wolne od zarazków to takie, które prawdopodobnie będzie również wolne od chorób.

 • Regularnie korzystaj z naszego sposobu, jak stworzyć własne, chusteczki dezynfekujące i czyść nimi, klamki, toaletę, umywalkę, zlew i inne często dotykane miejsca,
 • Olejek eteryczny można również dodać do butelki z rozpylaczem z wodą oraz odrobiną alkoholu i spryskiwać newralgiczne powierzchnie (lub do miski z wodą i wycierać je za pomocą namoczonej szmatki).

2. Zapobiegaj chorobom, utrzymując zdrowe nawyki

 • Regularnie pij dużo wody,
 • Dbaj o odpoczynek i spokojny sen,
 • Stosuj zbilansowaną dietę.

3. Zabij zarazki i wirusy olejkami eterycznymi

Chroń się przed przeziębieniem i grypą:

 • Myj ręce regularnie i dokładnie. Miej swoje „domowe mydło antybakteryjne na bazie olejków eterycznych” zawsze pod ręką: w domu i w pracy.
 • Rozprowadź olejki eteryczne o właściwościach antybakteryjnych, takie jak: drzewo herbaciane, cytryna, eukaliptus, cynamon w miejscu, w którym przebywasz: domu, pracy, samochodzie. Obecność rozpylonych cząsteczek olejku eterycznego w powietrzu będzie stale zmniejszać obecność szkodliwych ciał obcych.

Nie ma innych, tańszych i łatwiejszych sposobów na pozbycie się bakterii i drobnoustrojów ze środowiska, niż rozpraszanie olejków eterycznych w pomieszczeniu, w którym przebywasz. Dyfuzory nebulizujące są najskuteczniejszym urządzeniem do rozpraszania olejków eterycznych.

Wreszcie, nasze sprawdzone sposoby, gdy choroba zaczyna atakować.

 • gdy czujesz ból głowy: użyj mięty pieprzowej, lawendy, cytrusów i drzewa herbacianego w kompresie na czoło lub dodaj kilka kropel tych olejków do gorącej kąpieli w wannie,
 • gdy czujesz się obolały: wmasuj kilka kropli lawendy i rozmarynu rozpuszczonych w oleju bazowym w szyję, ramiona, plecy, dłonie i stopy,
 • gdy pojawi się kaszel i katar: wmasuj w klatkę piersiową i szyję rozcieńczony eukaliptus, drzewo cedrowe, miętę pieprzową, rozmaryn. Alternatywnie dodaj kilka kropli tych olejków eterycznych do dużej miski z gorącą wodą, umieść ręcznik na głowie i pochyl się nad miską, aby głęboko wdychać opary,
 • gdy pojawi się ból gardła: płucz gardło rozpuszczonymi w ciepłej wodzie kilkoma kroplami olejku z cytryny i mięty pieprzowej.

Postępuj zgodnie z tymi podstawowymi wskazówkami, a na pewno zauważysz wyraźną poprawę.

Sprawdź również, jak olejki eteryczne mogą Ci pomóc, przy nawracających bólach głowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *