Jak zrobić i stosować roll-on?

Roll-on z olejkiem eterycznym to poręczne narzędzie do aromaterapii, wyjątkowo wygodne w podróży. Roll-on to nic innego jak buteleczka z ruchomą kuleczką wypełniona olejkiem eterycznym. Za pomocą kulki nakładasz olejki miejscowo, a skóra go chłonie. Samodzielne robienie roll-onów jest łatwe i przyjemne – z tego artykułu dowiesz się jak je przygotować i do czego wykorzystać. 

Zrób własny roll-on

Aby zacząć, potrzebujesz trzech rzeczy; 

 • olejków eterycznych, 
 • oleju nośnikowego 
 • butelki typu roll-on.

Olejki eteryczne

Olejki do aromaterapii mogą pomóc zmniejszyć stres, łagodzić ból, leczyć bezsenność, poprawiać stan skóry. Dlatego używaj mieszanki dostosowanej do Twoich potrzeb. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z olejkami, poświęć trochę czasu na zgłębienie ich tajników i znajdź te, które będą odpowiadać Twoim potrzebom. Do swojego roll-onu wybierz olejek lub ulubioną mieszankę. Upewnij się, że używasz czystych olejków, aby uzyskać najlepszy efekt zdrowotny.

Oleje nośnikowe 

Olej nośnikowy pomaga rozcieńczyć olejki eteryczne. Najpopularniejszym nośnikiem do roll-onów jest frakcjonowany olej kokosowy. Oprócz lekkiej konsystencji ma także długi okres trwałości. Innymi nośnikami mogą być np. olej jojoba i olej ze słodkich migdałów.

Buteleczka roll-on

Idealna jest szklana buteleczka typu roll-on z nakładką kulkową ze stali nierdzewnej. Pamiętaj, aby przed wlaniem olejków wyczyścić butelkę i usunąć wszelkie zanieczyszczenia. Buteleczka o pojemności 10 ml jest idealna, ponieważ można ją z łatwością nosić w torebce.

Stwórz swoją mieszankę roll-on

Gotowe mieszanki olejków eterycznych to świetne; jednak dopasowanie olejków do własnych potrzeb jest bardzo ważne. Wybierz te olejki, które do Ciebie przemawiają i stwórz mieszankę, którą pokochasz. Mieszanie olejków jest naprawdę łatwe, co do zasady staraj się jednak nie mieszać więcej niż cztery zapachy. Eksperymentuj z olejkami kwiatowymi, korzennymi, drzewnymi i miętowymi. Zwróć też uwagę na nuty górne, środkowe i bazowe. Nie potrzebujesz zawiłej wiedzy technicznej, aby wykonać niestandardowe mieszanki, ale przeczytanie kilku wskazówek dotyczących mieszania może okazać się przydatne.

Przepis na mieszankę olejków eteryczny do roll-on

Poniżej przepis na roll-on, który złagodzi stres i niepokój.

Olejek rozmarynowy – 2 krople

Olejek miętowy – 4 krople

Olejek z rumianku rzymskiego – 2 krople

Frakcjonowany olej kokosowy – 10 ml

Butelka typu roll-on

Dodaj do butelki 10 ml frakcjonowanego oleju kokosowego i olejki eteryczne a następnie wymieszaj.
Naklej etykietkę. Teraz możesz używać swój roll-on na skroniach lub innych częściach ciała, by poczuć poprawę nastroju. 

Od wzmocnienia odporności po mieszanki wspierające walkę z bezsennością – baw się mieszaniem olejków
i roll-onami, aby cieszyć się niezliczonymi korzyściami płynącymi z aromaterapii.

Skoro wiesz jak zrobić i stosować roll-on z olejkami eterycznymi, przeczytaj również, dlaczego warto używać szklany dyfuzor nebulizujący Organic Aromas.

3 thoughts on “Jak zrobić i stosować roll-on?

 1. MarNo says:

  Znakomite rozwiązanie!!! Można zabrać zbawienne właściwości olejków ze sobą wszędzie gdzie się chce.
  Albo trzymać takie małe buteleczki “na każdą okazję”, w łazience, w sypialni i sięgnąć po nie w potrzebie.

 2. Babcia says:

  Oj tam koniecznie muszę przygotować sobie roll-on na stres i niepokój. Zmieści się do każdej torebki i pomoże złagodzić każda sytuację wysokiego napięcia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *