Jak długo dyfuzować olejki eteryczne?

jak długo dyżurować olejki

To jak długo dyfuzować olejek eteryczny jest ważnym pytanie, które należy zadać, jeśli chcemy maksymalizować korzyści z aromaterapii. Istnieją różne rodzaje dyfuzorów, które działają w określony sposób, a to na jakiej zasadzie działa konkretny dyfuzor bezpośrednio wpływa na ilości i jakość olejku uwalnianego do powietrza. W związku z tym, postaw na dyfuzor, który powoli Ci cieszyć się najlepszej jakości aromaterapią.

Aromaterapia jest jedną z najlepszych naturalnych metod poprawy samopoczucia psychicznego i fizycznego. Ponieważ coraz więcej osób szuka sposobu na dobre zdrowie w naturze, ważne jest uporządkowanie natłoku informacji na temat tego, jak skutecznie z dóbr natury korzystać. 

Jednym z najcenniejszych darów pozyskiwanych z natury są olejki eteryczne wykorzystywane następnie w aromaterapii. Najlepsza metodą ich stosowania jest dyfuzja. To poprzez dyfuzor maleńkie cząsteczki olejku uwalniane są do powietrza, co sprawia, że możemy wdychać ich aromat i cieszyć się jego terapeutycznymi właściwościami.

Najlepszy dyfuzor do aromaterapii

Wybór dyfuzora zdeterminuje doświadczenia i korzyści płynące ze stosowania olejków. W naszej ocenie szklany dyfuzor nebulizujący jest najlepszym urządzeniem do aromaterapii dostępnym na rynku. Dyfuzor ten nie zmienia jakości olejków, ponieważ nie wymaga ani ciepła ani wody do ich uwalniania a wysokiej jakości cząsteczki czystego oleju trafiają do powietrza poprzez dynamikę ciśnienia płynu. Ten typ urządzenia nie zawiera także żadnych tworzyw sztucznych dzięki czemu nie jest toksyczny. Jest także cichy i energooszczędny. Dzięki wbudowanej regulacji można łatwo określić ilość olejku jaką chcemy dyfuzować i zaplanować czas trwania dyfuzji. 

Jak długo należy dyfuzować olejki eteryczne?

Wielu aromaterapeutów zgadza się, że wystarczy 30 minut dyfuzji jednorazowo. Jednak, jak to często bywa, nie wszyscy są tego samego zdania. Niektórzy włączają swoje dyfuzory nawet na cały dzień, ale, jak wielu innych przypadkach, to co skuteczne w odpowiedniej ilości, w nadmiarze może stać się szkodliwe. Dlatego olejki należy również stosować z umiarem. 

Najlepszym sposobem uwalniania olejków jest cykl przerywany – 30 minut do godziny  dyfuzji podczas jednej sesji, a następnie 30 minut do godziny przerwy. Problemem, który może się pojawić przy zbyt długiej dyfuzji, jest zmęczenie zmysłu węchu. Nos przestaje wyczuwać wtedy zapach i w konsekwencji tracimy możliwość cieszenia się niezwykłymi aromatami.

Każdy z nas jest inny i ma swoje preferencje. Dlatego poświęć trochę czasu, aby odkryć, co najlepiej działa na Ciebie. Pamiętaj, że olejki eteryczne i ich mieszanki są różne –  niektóre silne, podczas gdy inne bardziej subtelne, dlatego jedne możesz dyfuzować dłużej, a inne krócej. 

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące aromaterapii zawsze skonsultuj się ze specjalistą lub samodzielnie pogłębiaj swoją wiedze, bazując tylko i wyłącznie na wiarygodnych źródłach i badaniach. Pamiętaj, że to dawka czyni truciznę i nawet aromatyczne olejki eteryczne używane nieprawidłowo, mogą zagrozić Twojemu zdrowiu i dobremu samopoczuciu. 

Przeczytaj również, dlaczego tak ważne jest, aby używać szklany dyfuzor nebulizyjący.

3 thoughts on “Jak długo dyfuzować olejki eteryczne?

  1. MarNo says:

    Prosto w punkt! “Każdy z nas jest inny i ma swoje preferencje. Dlatego poświęć trochę czasu, aby odkryć, co najlepiej działa na Ciebie” To najlepsza rada, gdy chce się zacząć przygodę z aromaterapią, zacząć stosować olejki eteryczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *