Aromaterapia czyli jak możesz sobie pomóc

Czy aromaterapia mi pomoże? Jeśli tak, to na co?

Te pytania zadaje sobie każdy, kto spotkał się z terminem aromaterapia, szukając dodatkowego wsparcia dla swojego zdrowia psychicznego i fizycznego. Olejki eteryczne wykorzystywane w aromaterapii pozyskuje się z roślin, wydobywając z nich esencję metodami ekstrakcji fizycznej i chemicznej (o tym innym razem). Gotowe olejki są następnie wykorzystywane do leczenia różnych problemów natury fizycznej i psychicznej, równoważenia emocji, wzmacniania układu odpornościowego, wspierania dobrego samopoczucia i ogólnej poprawy jakości życia, czyli wszystkiego tego, co zawiera się, w tak popularnym teraz, określeniu wellbeing. 

Aromaterapia, znana już w starożytności, pomogła wielu ludziom znaleźć równowagę, której tak bardzo obecnie wszyscy potrzebujemy, aby poprawić jakość swojego życia. Aromaterapia okazywała się skuteczna niezależnie od tego, czy jej użytkownicy chcieli oczyścić swoje otoczenie, leczyć dolegliwości skórne, zrelaksować umysł, ukoić obolałe ciało, czy po prostu wzmocnić koncentrację. 

Podstawą sukcesu aromaterapii jest holistyczne podejście do leczenia, które uwzględnia zdrowie emocjonalne, historię medyczną, styl życia i indywidualne cechy danej osoby. Dzięki temu, każdy zabieg aromaterapeutyczny jest wyjątkowy od momentu jego rozpoczęcia, aż po osiągnięcie wyznaczonego celu. Olejki niosą ze sobą szereg korzyści, a dzięki rosnącej popularności i dostępności – coraz łatwiej poznawać ich zalety. 

Olejki eteryczne dla zwiększenia energii

Każdy, kto na co dzień próbuje pogodzić szkołę, pracę i obowiązki rodzinne, od czasu do czasu potrzebuje odrobiny wsparcia. Dla uzyskania potrzebnego zastrzyku energii wielu z nas sięga po takie produkty jak: napoje energetyczne czy kawa. Olejki eteryczne mogą zapewnić podobny efekt, jednak bez narażania naszego zdrowia na skutki, jakie może powodować nadużywanie takich produktów.

Energetyzujące olejki eteryczne

  • rozmaryn
  • drzewo herbaciane
  • jaśmin

Olejki eteryczne pomocne w łagodzeniu bólu:

Jeśli często cierpisz na bóle głowy, bóle mięśni lub stany zapalne, to na pewno istnieje odpowiedni dla Ciebie olejek eteryczny. Każdy zbyt silny ból powinien zostać zdiagnozowany przez lekarza, jednak są olejki eteryczne, które mogą naturalnie pomóc w zmniejszeniu niewielkiego bólu i co więcej – zmniejszyć stres, który często jest za ten ból odpowiedzialny.  

Olejki eteryczne łagodzące bólu:

  • drzewo sandałowe
  • eukaliptus

Olejki eteryczne dla łagodzenia stresu

Jak wspomnieliśmy wcześniej, olejki eteryczne mogą pomóc złagodzić stres, który często powoduje fizyczny ból. Dla wielu osób, to właśnie główny powód, dla którego sięgają po olejki. Mogą one uspokoić zarówno umysł, jak i ciało, i są niezwykle pomocne w łagodzeniu uczucia niepokoju lub stresu. W rezultacie pomagają zrównoważyć nastrój. Ich działanie jest możliwe dzięki związkom aromatycznym uwalnianym w dyfuzorze. Idealnym wyborem będzie szklany dyfuzor Organic Aromas 

Łagodzące stres olejki eteryczne to:

  • lawenda
  • mięta pieprzowa

W olejkach eterycznych kryje się wiele dobra, docenianego i stosowanego przez wieki – daj się zaprosić do świata aromaterapiii popraw jakość swojego życie na wielu płaszczyznach! 

Jeśli zaciekawił Cię ten artykuł, przeczytaj także o tym, jakie olejki pomagają w walce z depresją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.