5 powodów, dla których warto używać szklany dyfuzor olejków eterycznych

Dlaczego szklany dyfuzor jest najlepszym wyborem do aromaterapii?

Olejki eteryczne, które są wysoce skoncentrowanymi naturalnymi substancjami, pozyskiwanymi z aromatycznych roślin i ziół, coraz częściej pojawiają się w naszych domach. Istnieją różne sposoby, aby cieszyć się olejkami eterycznymi. Najprostszym jest wdychanie ich prosto z buteleczki. Jeśli jednak chcesz w pełni wykorzystać ich możliwości i podzielić się korzyściami z całą rodziną, szklany dyfuzor nebulizujący będzie najlepszym wyborem.

Co to jest dyfuzor?

Dyfuzja olejków eterycznych to metoda uwalniania olejku do powietrza za pośrednictwem specjalnego urządzenia – dyfuzora. Dyfuzor umożliwia rozprzestrzenianie się olejku w całym pokoju, a nawet domu. W rezultacie wnętrze wypełnia się pięknym i relaksującym zapachem, podczas gdy Ty i Twoja rodzina możecie ciszyć się z korzyści, jakie płyną z aromaterapii.

Jaki dyfuzor do olejków wybrać?

Kiedy zdecydujesz się wypróbować olejki eteryczne, przekonasz się, że na rynku jest wiele dyfuzorów. Są one dostępne w szerokiej gamie typów, stylów i kolorów. Wybór idealnego dyfuzora odpowiedniego dla Twojego domu i Twoich potrzeb, może być nie lada wyzwaniem, zwłaszcza jeśli olejki eteryczne to dla Ciebie nowość. Pierwszym krokiem powinno być zatem zapoznanie się z dostępnymi opcjami.

Czytając ten artykuł, dowiesz się jakie są powody, przemawiające za przewagą szklanych dyfuzorów nebaulizujących, nad zawierającymi plastik, ultradźwiękowymi.

Szklany dyfuzor czy plastikowy dyfuzor?

Istnieje wiele powodów, które sprawiają, że szklane dyfuzory nebulizujące, są lepsze od tych wykonanych z plastiku.

Olejki eteryczne powodują, że plastik koroduje. W rezultacie jego szkodliwe cząsteczki mogą być uwalniane do powietrza podczas dyfuzji. To główny powód dla którego, dobrej jakości olejki eteryczne przechowywane są w szklanych buteleczkach.

Dyfuzory wykonane z tworzyw sztucznych, szczególnie te ultradźwiękowe, mają zazwyczaj plastikową komorę. To do niej wlewa się wodę i olejek. Mimo iż używane w dyfuzorach ultradźwiękowych olejki, są rozcieńczone do około
0,2-0,5%, nadal pozostają w długim kontakcie z plastikiem. Wielu producentów dyfuzorów wykonanych z plastiku odradza dyfuzję olejków cytrusowych w swoich urządzeniach. To dlatego, że wiedzą dokładnie, jak „żrące” olejki eteryczne mogą być w kontakcie z plastikiem.

Jeśli jednak masz już dyfuzor z plastikowymi elementami – nie ma potrzeby panikować. Nadal można go używać raz na jakiś czas, zwłaszcza, gdy chcesz nawilżyć powietrze w pomieszczeniach. Jednakże, jeśli dopiero zaczynasz „polowanie” na swój pierwszy dyfuzor lub chcesz ostatecznie pozbyć się plastiku z domu, wybór szklanego dyfuzora będzie jedynym słusznym posunięciem.

Istnieje, co najmniej pięć powodów, żeby korzystać ze szklanego dyfuzora

Oto one:

Nie rozcieńczasz olejków — olejki eteryczne podczas dyfuzji przy użyciu plastikowego urządzenia często pachną inaczej niż wąchane bezpośrednio z buteleczki. To dlatego, że dyfuzory ultradźwiękowe wymagają rozcieńczania olejku w wodzie. W rezultacie zapach jest mniej intensywny, a co za tym idzie, mniejsza szansa na skorzystanie z całego dobra, jakie dają olejki. Kiedy używasz szklanego dyfuzora nebulizującego, otrzymujesz zapach czystego olejku.

Bez obaw o pleśń — niektórzy użytkownicy wyczuwają, że w zapachu wytwarzanym przez ich dyfuzor z plastikowym zbiornikiem, czasami czuć pleśń. Ponieważ plastikowe dyfuzory wymagają wody do pracy, pleśń może gromadzić się wewnątrz dyfuzora. W dyfuzorach nebulizujących olejek wlewamy do szklanego, czystego zbiornika. Olejek nie ma kontaktu z plastykiem i wodą.

Dyfuzuj swoje ulubione olejki – żadnych organiczeń! — Jak wspominaliśmy, producenci dyfuzorów na bazie tworzyw sztucznych odradzają klientom, używanie ciężkich olejków eterycznych, takich jak olejki cytrusowe, w swoich produktach, ze względu na ryzyko zniszczenia urządzenia i korozji plastiku. Jeśli kochasz cytrusowe olejki eteryczne i chcesz ich używać, dyfuzor ze szkła jest najlepszym wyborem.

Oszczędzisz energię — szklane dyfuzory nebulizujące zużywają bardzo mało energii  elektrycznej, co czyni je jeszcze bardziej przyjaznymi dla środowiska. Pamiętaj, że nie uwalniają też plastikowych cząstek do powietrza, więc zakup jednego z nich jest proekologicznym wyborem.

Wybierasz piękne produkty — szklane dyfuzory nebulizujące projektowane są w różnych wzorach. Każdy z nich można dopasować do swojego wnętrza, tak aby był ozdobą domu. W Organic Aromas możesz wybierać spośród szerokiej gamy produktów. Te dyfuzory są nie tylko skuteczne ale też wyjątkowo piękne.

Staranny wybór i prawidłowe stosowanie dyfuzora pomogą Ci wydobyć wszystko co najlepsze z z olejków eterycznych. Podejmij tę decyzję rozważnie i korzystaj z aromaterapii każdego dnia. 

Jeśli spodobał Ci się ten artykuł, przeczytaj także o tym, jak działa zmysł węchu i aromaterapia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *